S/4HANA geçiş hazırlığında GoPrep

Basit bir sistem upgrade projesinden çok farklı bir şekilde ele alınması gereken SAP S/4HANA geçişiniz için oluşturduğumuz GoPrep Metodolojisi ile dönüşüme hazırlıklı başlayın, hızlı ve doğru bir şekilde sonuca ulaşın. 

SAP S4/HANA radikal bir şekilde iş süreçlerini ve BT altyapılarını sadeleştirerek şirketlerin dijital dönüşüme hızlı bir şekilde adapte olmalarını ve dolayısıyla yeniçağın iş ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamak amacıyla geliştirildi. Karmaşıklığın ortadan kaldırılması ile şirketler ışıkları açık tutmaktan ziyade daha fazla iş gücünü inovasyona yönlendirme imkânına kavuşuyor.
GoLive, S/4HANA’ya geçiş öncesi yapılacak çalışmalar için geliştirdiği GoPrep Metodolojisi ile bu geçişin doğru, hızlı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyor. GoLive tecrübeli ekibinin yol göstericiliğinde uygulanacak GoPrep Metodolojisi sayesinde, S/4HANA şirketlerin verimliliğine ve karlılığına maksimum katkıyı sağlıyor.

S/4HANA’ya geçişte hazırlık süreci önemli
Şirketlerin S/4HANA geçişini basit bir sistem upgrade projesinden çok daha farklı şekilde ele alması önem taşıyor. Bu geçişi, süreçlerini yeni teknolojiye uyumlu hale getirmek ve eksiklerini gidermek için bir fırsat olarak değerlendirilmeleri gerekiyor. 
Bu noktada GoLive’ın uzun yıllara dayanan proje yönetim uzmanlığı ve S/4HANA geçiş projelerinden elde ettiği deneyimle oluşturduğu GoPrep Metodolojisi şirketlerin geçiş öncesindeki hazırlık çalışmalarını verimli şekilde gerçekleştirebilmelerini ve bu sayede hızla ve doğru bir şekilde sonuca ulaşabilmelerini sağlıyor. Keşif ve Tasarım/Prototip aşamalarından oluşan GoPrep Metodolojisi ile şirketlerin geçiş öncesinde teknik gereksinimleri de dahil S/4HANA öncesi temelde yapılması gereken çalışmalar belirleniyor, süreçlerinde yapması gereken düzenlemeler tespit edilip, S/4HANA yol haritası çıkarılıyor.


GoPrep aşamaları ve S/4HANA geçişine etkileri
GoPrep Metodolojisinin Keşif aşamasında mevcut sistemlerin SAP HANA için yazılım ve donanım yeterlilikleri inceleniyor. SAP’nin en iyi uygulama deneyimlerine dayanarak standartları belirlenmiş olan raporlarla birlikte mevcut sistem S/4HANA gereksinimleri doğrultusunda gözden geçiriliyor. 

GoPrep Metodolojisinin şirketler açısından en büyük değeri taşıyan Tasarım/Prototip aşaması ise Üst Seviye Modelleme, Proof Of Concept (POC) ve Uygulama Mimarisinin Belirlenmesi olmak üzere üç adımdan oluşuyor. Bu aşamada mevcut süreçler ile S/4 HANA süreçleri karşılaştırılarak, farklılıklar belirleniyor. Proje ekibi tarafından belirlenen süreçler en güncel SAP HANA versiyonunda çalışan GoLive Prototip sistemi üzerinde uygulanarak tasarımın doğruluğu ispatlanıyor. Böylece tasarımdaki olası hatalar, proje aşamasına geçmeden tespit ediliyor ve gerekli düzeltmeler yapılıyor. Kullanıcıların GoLive Prototip sistemleri üzerinde en güncel versiyonları kullanarak deneyimlerini geliştirmeleri sağlanıyor. Ayrıca S/4HANA dönüşümü ile birlikte şirketlerin faydalanabileceği inovatif çözümler de bu aşamada öneriliyor. 

S/4HANA geçişini planlayan şirketler GoLive’ın deneyimi ve uzmanlığı ile oluşturduğu GoPrep Metodolojisi sayesinde dijital dönüşümlerine hazırlıklı olarak başlıyor.