MN Bilişim ve ELSA Bilişim SAP S/4HANA Projesi

MN Bilişim ve ELSA Bilişim, iş süreçlerinde otomasyon sağlamak için başladığı SAP S/4HANA implementasyon projesini GoLive danışmanlığında tamamladı.

Özel Yazılım Geliştirme, Proje Yönetimi, Uygulama Danışmanlığı, İş Süreçleri Danışmanlığı, Kurumsal Sistem Entegrasyonu, Dış Kaynak Hizmeti, Mobil Uygulama Geliştirme konularında 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren MN Bilişim Teknoloji ve Danışmanlık ile kurumsal sistem entegrasyon proje ve çözüm şirketi ELSA Bilişim, iş süreçlerinde verimliliği artırarak otomasyon sağlamak amacıyla başladığı SAP S/4HANA implementasyon projesini GoLive danışmanlığında başarıyla tamamlayarak canlı kullanıma geçti.

GoLive'ın tecrübeli danışman ekibi, SAP'nin temel ERP portföyünün kilit bileşenleri olan Genel Muhasebe (FI), Kontrol (CO), Malzeme Yönetimi (MM), Satış Dağıtım (SD) ve Proje Sistemleri (PS) modüllerini grup şirketleri olan MN Bilişim ve ELSA Bilişim’in süreçlerine uyarladı. Şubat 2017 itibarıyla başlatılan proje, planlanan yol haritası çerçevesinde altı ay içinde çalışmaların tamamlanmasıyla Temmuz ayında canlı kullanıma alındı.

SAP ERP modüllerinin yanı sıra, GoLive'ın Ar-Ge faaliyetleriyle sektörel ihtiyaçlara özel geliştirdiği kredi kokpit uygulaması da MN Bilişim ve ELSA Bilişim’de uygulandı. Böylelikle şirket kredileri uçtan uca yönetilebilir hale gelerek, kayıtlar üzerinde otomasyon sağlandı. Tüm SAP ekranlarında Fiori uygulamalarının tercih edildiği proje neticesinde her iki firmada uçtan uca süreç verimliliği elde etmiş oldu.