Tat Gıda ve Düzey Pazarlama depo süreçleri GoLive′a emanet

Bünyesinde Tat, SEK ve Pastavilla markalarını bulunduran Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden olan Tat Gıda ve Düzey Pazarlama, Atlantis Projesi ile 2018 yılı Ocak ayında SAP S/4HANA kullanımına başlayacak. Bu proje SAP S/4HANA Embedded EWM’in kullanılacağı ilk proje olma özelliğini taşıyor.

SAP’nin 1610 sürümüyle birlikte S/4HANA’nın içine aldığı EWM modülü, bir sevkiyat merkezi, 12 mamul depo ve altı ambalaj deposunun süreçlerini optimum seviyede yönetebilmek için GoLive danışmanlığında Atlantis projesinde uygulanacak. Çalışmalarına 2017 Ocak ayında başlanan Atlantis projesinde mamul ve ambalaj malzemesi depolarının tüm süreçleri EWM üzerinden el terminalleri ile yönetilecek.

SAP S/4HANA Embedded EWM entegrasyonuyla birlikte manuel işlemlerin ortadan kaldırılması ve süreçlerde verimlilik hedefleniyor. Palet ve malzeme kontrolleri el terminalleriyle yapılarak, sevkiyat hata oranları da minimum seviyeye düşürülecek.

EWM modülüyle depolarda raflı ve yığma adreslerdeki stokların optimum seviyede yönetilmesi sağlanırken, depo içinde çalışanların performans takibi de kolaylaşıyor. Müşteriye gönderilecek stokların, nakliye ve kamyon bazında uygun sırada araca yüklenmesini mümkün kılan modül, inkübasyon, kalite ve bloke stok takibini gerçekleştiriyor.

Tat Gıda ve Düzey Pazarlama, GoLive danışmanlığında gerçekleştirdiği projeyle birlikte son kullanım tarihleri kurallarını çözüm üzerinden yöneterek, gönderilecek stokun kolayca hesaplanmasını ve uygun stokun belirlenmesini sağlıyor. Üretimin ihtiyacı olan ambalaj malzemesi talepleri sistemden depoya otomatik olarak geliyor, belirlenen stratejilerle depodan toplanıyor ve ardından üretime sevk ediliyor.