TREDAŞ’ta SAP ISU projesi

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş., SAP ISU sistemini GoLive’ın enerji odaklı çözümleri ve tecrübeli kadrosu ile tüm süreçlerde kullanmaya başlayacak.

Trakya’da elektriği kaliteli, sürekli ve yeterli verme sorumluluğu ile çalışmalarını aralıksız sürdüren Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), elektrik dağıtım bölgesinde yer alan Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illerinde elektrik hizmeti sağlarken, bölgede çok daha verimli, etkin ve hızlı şekilde hizmet verebilmek için üzerinde titizlikle çalışmaya başlayacağı yeni projesini açıkladı.
SAP ISU projesinde halihazırda kullanılan SAP ERP sistemi ile ISU sisteminin entegrasyonunu sağlamaya hazırlanan TREDAŞ, GoLive ekibinin de katılımıyla başlangıç toplantısını yaptı. Proje kapsamında, mevcuttaki tüm operasyonel süreçlerini ve iş akışlarını yeniden tanımlayan TREDAŞ, müşteri hizmetleri bütünleşik çözümlerini, sayaçtan, abone bağlantı sözleşmesine kadar tüm müşteri hizmetlerini daha efektif yönetebilir olacak.
Yeni bir müşteri bilgi sistemine geçiş yapmayı sağlayacak olan ISU projesi ile süreçlerin mümkün olduğunca otomatikleştirip, insan hata payının en aza indirilmesi hedefleniyor.

TREDAŞ, projenin tamamlanması sonrasında, canlı hizmete geçmesiyle birlikte, operasyonel faaliyetlerde ve müşteri memnuniyetinde çok daha verimli, ölçülebilir ve entegre bir süreç yönetimine sahip olacak. TREDAŞ uluslararası ölçekte kullanmakta olduğu SAP yazılımının, GoLive danışmanlığında gerçekleştireceği ISU sistemine entegrasyonu projesini 2019 yıl ortasında tamamlamayı hedefliyor.