GoLive Paket Çözümler - GoLogistics - Lojistik Yönetim Sistemi

GoLogistics

Lojistik süreçlerini satış dağıtımdan, ürünün müşteriye teslimatına kadar uçtan uca tek ekrandan yöneterek maliyet tasarrufu, daha etkin kontrol ve müşteri memnuniyeti sağlayın.

Nakliye maliyeti pek çok şirketin önemli gider kalemlerinden birini oluştururken, operasyonel varlıkların verimsiz kullanımı bu giderlerin daha da artmasına neden oluyor. Öyle ki, Avrupa Birliği'nde iş yapan kamyonların sadece yarısı tam yüklü olarak çalışıyor. Dahası, şirketlerin gelen ve giden yüklerini anlık olarak izleyememesi, pek çok kritik kararın gecikmesinde önemli rol oynuyor.

Oysa depo, stok ve nakliyat süreçlerinde elde edilen çok küçük iyileştirmeler ve verimlilik artışları, şirketin genel gelir-gider tablosunda kayda değer biçimde olumlu etki bırakıyor. Daha verimli, uçtan uca bir çözüm ile kamyonların doluluk oranında sağlanacak artışlar, operasyonel giderlerin dibe çekilmesine büyük fayda sağlıyor.

GoLogistic

Ürünün Sağlayacağı Faydalar

- Tedarik zincirinin tüm paydaşlarının aynı sistem üzerinden iş yapması

- Nakit akışında iyileştirme ve daha etkin maliyetlendirme

- Navlun harcamalarında yüzde 20’ye varan tasarruf

- Önceden yapılandırılmış, çalışmaya hazır çözüm sayesinde maliyetleri ve proje süresini kısaltma
- Kanıtlanmış referans çözüm mimarisi ve kapsamlı süreç desteği ile riskin ortadan kaldırılması
- Kendi verileriniz ile tüm süreçleri uçtan uca test edebilme imkanı
- 8-12 hafta arası proje süresi

Lojistik süreci uçtan uca GoLive'ın çözüm paketinde

GoLive, lojistik süreçlerinde bugüne kadar gerçekleştirdiği onlarca başarılı projenin verdiği süreç uzmanlığını, iş uygulamaları geliştirmedeki yetkinliğiyle birleştirdi ve GoLogistics İleri Lojistik Çözümü’nü kullanıma sundu. GoLogistics İleri Lojistik Çözümü ile siparişin müşteriye ulaşımına kadar tüm süreçlerin optimizasyonu sağlanıyor. 

Her sektörden, her ölçekte şirketin en kritik iş süreçlerini içinde barındıran lojistik çatısı altında satış dağıtımdan depo yönetimine ve ürünün müşteriye teslimatına kadar tüm süreci uçtan uca kapsayan GoLogistics İleri Lojistik Çözümü pek çok başarılı uygulama sonucunda kusursuz hale getirilmiş, kuruluma hazır bir paket çözüm olarak sunuluyor.

Gücünü SAP S/4 HANA 1809'dan alan GoLogistics, sipariş, stok, depo ve nakliye süreçlerini en iyi şekilde yöneterek müşteri sipariş karşılama oranlarını artırırken, stok maliyetlerini ve nakliye maliyetlerini en aza indiriyor. Üstelik tüm bu işlemleri uçtan uca tek bir sistemde, herhangi entegrasyon olmadan gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Sadece iki haftada testlere başlayın

Hazır uygulamalar ve örnek veriler sayesinde GoLive'ın müşterilerine canlı kullanıma hazır bir ortam olarak sunduğu GoLogistics, şirket içi verinin aktarılmasıyla birlikte 2-4 hafta içinde test aşamasına geçilmesini sağlıyor. İş süreçleri dokümantasyonu, yapılandırma kılavuzu ve test senaryolarının önceden hazır olması sayesinde toplam proje süresi ise 12 haftanın altında kalıyor.

Başarısı defalarca kez kanıtlanmış referans çözüm mimarisinin yanı sıra GoLive danışmanlarının sağladığı kapsamlı süreç desteği, projeye ilişkin tüm riskleri ortadan kaldırıyor. GoLogistics ile elde edeceği faydayı denemek isteyen kurumlar, sahip oldukları veriyi kullanarak tüm süreçleri uçtan uca test edebiliyor.

Nakliyede dijitalleşme ne fayda sağlıyor?

GoLogistics ile dijital bir tedarik zinciri altyapısına kavuşan şirketler, otomatik işlemler, tedarikçilerle elektronik iş birliği ve entegrasyon sayesinde yüksek iş verimliliği elde ediyor. Navlun harcamalarında yüzde 20'ye varan tasarruf sağlanırken, nakit akışı iyileştirilerek daha etkin maliyetlendirme yapılıyor. GoLogistics, şirketlerin nakliye operasyonlarını merkezi ve standart bir yapıya dönüştürüyor. Böylelikle müşteri servis seviyesinde iyileşme yakalanıyor, iş yöneticileri gerçek zamanlı analizlere erişerek daha hızlı ve isabetli kararlar alabiliyor.

Ek fonksiyonları kolayca çözüme dahil edin

GoLogistics İleri Lojistik Çözümü, SAP'nin güçlü SAP S/4HANA 1809 modüllerini, GoLive'ın sektöre ve sürece özel geliştirdiği çözüm paketleriyle birleştiren kapsamlı bir sistem olarak tasarlandı. GoLogistics, SAP S/4HANA 1809 Satış ve Dağıtım (SD) çözümünden başlayarak, SAP S/4HANA 1809 Embedded AATP - Gelişmiş Kullanılabilirlik Kontrolü, SAP S/4HANA 1809 Embedded TM - Nakliye Yönetimi ve SAP S/4HANA 1809 Embedded EWM - Gelişmiş Depo Yönetimi modüllerinin sunduğu tüm işlevleri içeriyor. Ayrıca, GoLive'ın benzersiz çözüm paketleri GoCockpit, GoDrive ve GoTrack de önemli bir katma değer sağlayan ek işlevler kazandırıyor.

GoLogistics çatısı altında birleşen modül ve çözümlerin işlevleri:

AATP Gelişmiş Kullanılabilirlik Kontrolü
Esnek kurallara göre sipariş-stok eşleştirme, tahsis yönetimi, bileşke sipariş yönetimi, stok kalite/SKT kategori yönetimi, müşteri siparişlerinin ve stok nakil siparişlerinin yönetimi

TM Nakliye Yönetimi

Rota ve araç optimizasyonu, Gannt Chart ve harita ile planlama, nakliye maliyeti hesaplama, nakliyeci hesaplaşma süreci, nakliye maliyetleri karlılık süreci entegrasyonu

EWM Gelişmiş Depo Yönetimi

  • Mal Giriş-Çıkış Optimizasyonu
  • Saha Yönetimi
  • Otomatik Depo Entegrasyonu
  • Sayım Süreci
  • Depo içi İşlemler
  • Depo Hizmetlerinin Faturalanması
  • İşgücü Yönetimi

GoCockpit

Lojistik yönetim ekibi için - Nakliye emirlerinin anlık olarak haritada izlenebilmesi, nakliye detaylarına harita üzerinden ulaşabilme, planlanan ve gerçekleşen nakliye performanslarının izlenebilmesi, şoför primlerinin hesaplanması

GoDrive

Şoförler için - Nakliye emirlerinin şoförlere mobil uygulama ile iletilmesi, mobil uygulama üzerinden konum bilgisinin anlık olarak alınması, mobil uygulama üzerinde rota önerisi

GoTrack

Müşteri ve bayiler için - Lokasyon bilgileri, yoldaki siparişlerin detay bilgileri, bekleyen siparişleri görüntüleme, tamamlanan siparişler, iptal edilen siparişlerin detayları